Leden 2014

Kvíz/Bleskovka

31. ledna 2014 v 12:11 | PETZblogers
Ahoj, rozhodla jsem se udělat bleskovku, v poslední době jí dělá každý, tak proč se nepřidat? :D ps: NEPODVÁDĚT, nekoukejte na internet, typujte :-)

Vysvědčení

30. ledna 2014 v 20:02 | PETZblogers
Hi! :-)

V novém kabátě (a další kraviny) :D

24. ledna 2014 v 17:42 | PETZblogers |  Já píšu
Ahoj, všimli jste si nového kabátu blogu? Myslím, že je mnohem, mnohem lepší než ten předtím!
A myslím, že je to nejpovednenější dess, jaký jsem kdy udělala... jo, fakt! :D

Schleich velikosti Breyer?

20. ledna 2014 v 21:06 | PETZblogers
Ahoj, nadpis mluví za vše.
Poslední dobou všichni mluví jen o novinkách, proč tedy nezabloudit do historie?
Mám pro vás docela zajímavou informaci, a to sice to, že jeden čas Schleich vyráběl koně v měřítku 1:18, což je, pokud typuju dobře, je něco mezi Traditionalem a Classicem.
Vyráběli se v letech 1999-2001.

Nemám co psát, tak sem jak malé děcko dávám Wishlist :D

18. ledna 2014 v 20:23 | PETZblogers
Nic nového kromě 2 modelů- předělala jsem mold fríse a koupila si shirské hříbátko (dostala jméno Madelaine- Medie- vzpoměla jsem si na jeden Sitcom :D)
No, nadpis už říká vše, omlouvám se za tak neseriózní a trapný článek, ale nemám o čem psát a nechci nechat blog jen tak chátrat...

Vstříc novým zkušenostem

15. ledna 2014 v 15:26 | PETZblogers |  Já píšu
Vítejte u nového článku.

Koně ve stáj

12. ledna 2014 v 9:49 | PETZblogers
KNIHA NAŠICH KONÍ ZDE- sem budu přidávat (postupně) všechny naše koně (doufám :DDD)

Jsem zpátky :-)

11. ledna 2014 v 9:32 | PETZblogers |  Já píšu
Ahoj,
Především se vám hrozně omlouvám, že jsem nepsala! :-(
Neměla jsem vůbec čas- píšou se písemky a já za každou cenu chci mít dobré známky. Potřebuju si ještě vytáhnout Čéjinu, Matiku a Příroďák, abych měla samý (Nepředpokládám ale :DDD) nebo alespoň jednu dvojku, protože máma by jinak vyletěla z kůže... mám opravdu přísné rodiče. A do toho se mi rozbilo LCD na Noťasu. Takže jsem nemohla psát, pořád to černě blikalo nebo se mi zhasínala obrazovka. Prostě nešlo na tom vůbec nic dělat. A ještě jedna velká rána z mého života, opravdu šok, ale ten tu vypsat nemůžu, dotyčný mi to zakázal (Nebojte, nikdo neumřel, ani nebojuje s vážnou nemocí :-) Naštěstí...).
No a jinak, Vánoční novinky se u nás mají dobře. Seznámili se s ostatními koňmi a už jsou začleněni do stáda- nejdříve se od nich drželi dál, ale naše nové klisny si jich nevšímaly a prostě napochodovaly mezi ně :D Nakonec je vůdčí klisny přijaly, nepředstavovaly totiž žádnou hrozbu :D. I poníkům se daří dobře, ti byli už člení stáda podstatně dřívě, protože poníčí vůdkyně Wendy je zdrženlivější a důvěřivější, než vůdkyně ostatních koní... ale věřte mi,kdyby se nas...pardon :D....naštvala, vyštvala by je hned a ještě by je donutila okamžitě opustit ohradu -__- Už se nám to stalo s jedním problémovým hřebečkem dartmoora, který si přivlastňoval většinu místa v padocku, hlavně u síťky se senem. Pokaždé, když se někdo přiblížil k "jeho síťce", kopal a kousal, a když se navážel do vůdkyně, normálně ho tak pohryzala, že mazal pryč a dokonce přeskočil i plot, a našli jsme ho choulit se u keře 1 km ve vesnici. Byl úpně vystrašený, měl zklopené uši, zvětšené nozdry a v očích bělmo. Hrozně se třásl a my měli problémy, aby se postavil na nohy. Byl problém ho ustájit, ale nakonec jsme si pro něj našli místo a byla pro ně udělán malý výbeh, který obýval s shettlandem Romeem. Od té doby, vždycky, když šel kolem pastviny poníků, hrozně se vzpínal, zdrhal pryč nebo vykopával. Zchazoval jedzce na vyjížďkách. Byl hodně agresivní ve výběhu, pokaždé, když ucítil pach Wendy. Brzy to přešlo v tak něco hrozného, že na jízdárně se nesoustředil, odmítal přeskákat překážky a dokonce i na kavatelách se plašil, jen kvůli tomu, že výběh s poníky je blízko jízdárny. Jezdit s ním na krytou jízdárnu, ketrá je odsud 2 km a stejně přitom chodit kolem pastviny s poníky, nemělo cenu, protože Orion (toť jméno toho hřebečka) neměl rád malé přepravníky... Takže jsme ho pěkně vrátili zpět do jeho bývalé stáje.
U Breyerů se nováčci začlenili dobře, Classicové, kteří si mylně mysleli, že jsou to největší koně ve stáji Starshine, mají nahnáno :D Britt a Glory mají ale ustájení odděleně od ostatních, protože při té jejich výšce by se mohla stát nějaké nehoda.
No jo, tak to je pro dnešek ode mě vše.
Přeji vám krásný nový rok (dodatečně :3) a jdu oběhnout.
VAŠE PETZ :-)