Červenec 2013

2 staro-nové kobylky

26. července 2013 v 8:46 | Rančerka PETZ |  Já píšu
V noci ns zítřek se u nás narodila nová klisnička! Narodila se nejočekávánějšímu a nejkrásnějšímu páru na ranči, achalům Jasmine a Aladárovi (Aladin) ,ačkoliv porod nikdo moc neočekávál :D. Jasmine je nezkušená prvorodička, a tak jsme o ní měli trochu obavy, ale když jsme uslyšeli její bolestné ržání,všem nám bylo jasné, co se děje. Volal se veterinář a Ema jí běžela pomoct. Jenže, Jasmine se o všechno postarala a když Ema k ní přišla do boxu, už ležela čerstvá kobylka na slámě a začala očichávat svou maminu. Je tak strašně roztomilé sledovat, jak se hříbě staví poprvé na nohy, jak se postaví a snaží se udržet. Opatrně čenichala kolem matčiných plecí, jestli něco nenajde, což vypadlao dost komicky. Postupně se dodrala až ke slabinám, kde se konečně napila z matčiných struků. Pak pohodila hlavou, jako kdyby říkala :,,No nejsem já nej?" a jemě se položila na bok do slámy před nohami své maminy. Jasmine si lehla k ní a jemě jí čistila a očichívala. Aladin (Já vím, je jak z té pohádky od Disneyho, ale bylo mi devět a žádné hezké orientální jméno jsem neznala :/) , který s Jamine sdílí box, (protože jak sem říkala je to ten nejkrásnější pár na ranchi a jeden bez druhého nedá ani ránu) musel být přesunut na pastvinu. Byl z toho dost mrzutý a tak stál u vchodu a řehtal na Jasmine. Když mu neodpověděla, málem hrazení rozbil kopáním a tak jsme ho museli hlídat. Dnes jsme ho přivedli za Jasmine, ale hříbě, které dostalo jméno Jenny, jsme drželi dál. Jenny se ale vyškubla z objetí. Aladin vypadal, jako kdyby ho přítomnost hříbátka zaskočila. Jenny ale celou situaci ulehčila, když mu olízla pysk. On pak začal flémovat, jako by se smál.

A včera k nám opět přijela Amalthea. Amy jsme poslali na terapie, protože měla veké problémy se zády, z počátku s ní chodia její i maminka Angel, a teď sme jí občas s Angel navštěvovaly. Když vyšla z převozníku , Angel se urvala (což ona nedělá!) a cválala za svou dcerkou. Pozdravila jí pořehtáváním připomínajícím bublání a Amy pozdrav oplatila. Pak se začaly čistit a tak jsme je nechaly radši o samotě. ,,Páni, jak ta vyrostla, co? Pamatuji si ji naposledy, jak byla veliká jako Lucky." řekla Elča.

Jo a dnes a za celé 2 týdny vás neoběhnu. Jedu totiž na tábor, tak jsem zpatlala článek a tradááá :D

Opět zpět - Narozky se blíží!

22. července 2013 v 10:00 | Rančerka PETZ |  Já píšu
Přátelé, kamarádi,

Onyx

7. července 2013 v 12:00 | Rančerka PETZ
Jméno:Onyx
Přezdívka:Onyx
Show name:RSA Onyx
Plemeno: Arabský plnokrevník
Pohláví: Hřebec
Matka://
Otec://
Partnerka: //
Potomci: //
Zaměření: Showmanship at Halter, Show Arabian
Výhry: Neznáme
Povaha: Živý, temperamentní (jak se na araba sluší), tvrdohlavý, fotogenický
Popis: Kyle na něj narazil jako dvouletka v nějaké aukci na přehlídce Arabů, když byl s Goldym na dovolené v Utahu. Nikdo na něj kvůli divné barvě a vysoké ceně (50000 dolarů) nepřihazoval, a tak nejspíše bezradný majitel veřejně prohlásil, že pokud na něj nikdo nepřihodí, tak ho pošle na jatka. To lidi zřejmě dopálilo a začali odcházet. Muž pokrčil rameny a začal odvádět Onyxe, jenže Kyle se vzpamatoval a zakřičel: ,,Nabízím za něj 60000 dolarů!" Všichni se na Kyle tázavě podívali, majitel mu podal Onyxe a potřásl si s ním rukou a varoval ho před Onyxovou výbušnou a agresivní povahou. Kyle má Onyxe už 2 roky, a tuší, že muž asi Onyxe pořádně neznal a všichni mu tenkrát při aukci pořádně ukřivdili. ,,Tenhle hřebec stojí za všechny prachy a rozhodně si nezslouží skončit v salámu! " tvrdí o něm horlivě.
Majitel: Kyle
Foto:

Bukefallos

7. července 2013 v 12:00 | Rančerka PETZ
Jméno: Bukefallos

Zora

7. července 2013 v 12:00 | Rančerka PETZ
Jméno:Zora

Forest

7. července 2013 v 12:00 | Rančerka PETZ
Jméno: Forest

Fairytale

7. července 2013 v 12:00 | Rančerka PETZ
Jméno: Fairytale

Sunset Gold

7. července 2013 v 12:00 | Rančerka PETZ
OF. Jméno modelu: Hollywood Dun it
Jméno:Sunset Gold

Breyeři! Yay!

3. července 2013 v 19:08 | Rančerka PETZ
Házím rychle fotky s bReyerky!